Merhaba. Lütfen fikirlerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

ÖNERİ VE ELEŞTİRİLERİNİZİ DİNLİYORUZ!

Hafta içi saat 09.00 – 18.30 arasında müşterilerimize kesintisiz destek vermekteyiz.

DNA Haritam uluslararası bir ortaklık teklifini kabul ederek çalışmalarını Amerika Birleşik Devletleri’nde sürdürme kararı almıştır. 2021 yılı başı ile yapacağınız tüm test kiti alışverişleriniz Avrupa merkezimizden sizlere ulaştırılacaktır. Ortalama kargo süremiz 3-5 gün arasıdır. Bu zamana kadar, olumlu/olumsuz eleştirileri ile bizi bu günlere getiren tüm müşterilerimize sonsuz teşekkürler ❤

Eğer sorun ya da sorularınıza cevap alamadıysanız;

Lütfen çekinmeden testler ile ilgili tüm soru ve sorunlarınızı bize iletiniz. Aşağıdaki butona tıklayarak ya da bilgi@dnaharitam.com e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

1. DNA etnik köken test kitini nasıl sipariş veririm?

Sitemiz üzerinden kısa bir üyelik işlemi ve siparişi onayla seçeneği ile DNA Etnik Köken Test Kitine güvenli bir şekilde ulaşabilirsiniz.

 

2. Ödemeyi nasıl yaparım?

Kapıda ödeme seçenekleri ya da kredi kartınızla sistem üzerinden nakit ve taksitli olarak ödeyebilirsiniz.

3. DNA Test Kitini nasıl kullanırım?

Size gelecek olan kargodaki yönergeleri izleyerek 5 dakika içinde yanak içinden alacağınız tükürük örneği ile testin ilk aşamasını tamamlayabilirsiniz. Daha çok bilgi için tıklayınız.

4. Tahmin sonuçlarımın açıklanması ne kadar sürer?

Genellikle 3 – 4 hafta arasında tahminleme sonuçları çıkar ve müşteri hizmetlerimiz sizi haberdar eder.

 

5. DNA etnik köken test kitini hediye alabilir miyim?

Evet. Site üzerinden kredi kartı seçeneği ile alışverişi tamamlayıp, hediye almak istediğiniz kişinin adresini girerek kargoyu ulaştırabilirsiniz.

6. Türkiye'den başka ülkeye hizmet veriyor musunuz?

Girişimimiz olan Geno5; Güney Kore, Rusya ve Birleşik Devletler’de faaliyet göstermektedir. Türkiye için sadece dnaharitam.com temsilciliğini kullanabilirsiniz.

7. Neden tükürük örneğine ihtiyaç duyuyorsunuz?

Analizimiz için yeterli miktarda DNA elde etmenin en iyi yolu bir tükürük örneğidir. Tükürük örnekleri, saç ve kan örneklerine kıyasla DNA örneği toplanması için uygun bir yöntem sunar.

8. DNA test kiti siparişimi nasıl takip edebilirim?

Mail ve telefonunuza göndereceğimiz takip kodu ile kargonuzun aşamalarını takip edebilirsiniz.

9. DNA örneğimi nasıl analiz edecek ve işleyeceksiniz?

DNA Haritam mikrodizi temelli otozomal DNA testini sistemini kullanır. Bu test, hem ana hem babaya ait tüm atalarınızdan DNA eşleşmelerinizi ve etnik analizinizi hesaplamamıza yardımcı olan ham verileri sağlar.

10. DNA nasıl genotipleniyor?

Tükürüğünüzdeki hücrelerden DNA çıkarılır. Laboratuvar daha sonra DNA’yı birçok kez kopyalar ve amplifikasyon adı verilen bir süreç ile genotiplenmek için yeterli olacak kadar miktarı çoğaltılır. Genotiplenmek için güçlendirilmiş DNA daha küçük parçalara ayrılır ve daha sonra DNA çipimize uygulanır. Yüzeyinde milyonlarca mikroskobik parça bulunan küçük bir cam slayt ile bu parçaları test ettiğimiz genetik varyantlardan herhangi biriyle eşleşen bir proba bağlanır. DNA’nızın ayrılmış parçaları eşleşme olan DNA problarına yapışır. Her probun üzerinde bulunan etiket ile DNA’nızın bu genetik varyantın hangi versiyonuna karşılık geldiğini tanımlanır.

11. Akrabalarımı bulabilir miyim?

DNA özellikleri sayesinde iki dnaharitam.com üyesinin soy ilişkisini tahmin edebiliyoruz.Her iki birey de aynı atadan aynı DNA’yı miras aldığında, iki kişinin bu ortak DNA’yı paylaştığını söylüyoruz. Örneğin, siz ve kız kardeşiniz aynı ebeveynden miras aldığınız DNA’yı paylaşıyorsunuz. DNA paylaşımı kalıplarını kullandığımız için kuzenler dahil olmak üzere tüm akraba türevlerinden tahminleme sağlayabiliyoruz. Bu sayede sistem üzerine kayıtlı kullanıcıların akrabalık özellikleri de taranmış olur. Kesin olarak ortak bir atası varsa iki kişi akrabadır. Pratikte değişişen noktalar olsa da teknik olarak basit bir şekilde anlatmaya özen gösteriyoruz.

12. Tahmin sonuçlarıma nasıl ulaşacağım?

Size sunulan bilgiler yalnızca web tabanlı araçlarımız ve özelliklerimiz bağlamında sunulmaktadır. DNA Haritam sadece çevrimiçi bir hizmettir. E-posta veya basılı bir rapor sunmuyoruz. Hizmete katılmak için, mesaj gönderip alabileceğiniz geçerli bir e-posta adresi ve gsm numarasına sahip olmanız gerekir. Ayrıca internete bağlanan bir bilgisayara veya mobil cihaza erişmeniz gerekmektedir. DNA Haritam web sitesi Chrome, Safari, Opera ve Firefox’un en son sürümlerini desteklemektedir.

 

 

 

13. Kişisel verilerim 3. şahıslarla paylaşılıyor mu? Verilerimi silebilir miyim?

Kişisel verilerin korunması kanunu gereğince hiçbir üyemizin verileri 3. şahıs ve kurumlarla paylaşılmamaktadır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız. Ayrıca bu linkteki veri sahibi formunu doldurarak verilerinizin silinmesini sağlayabilirsiniz.

Temsilcilik

Temsilcilik ve iş ortaklıkları için aşağıdaki mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Basın

Basın ve medya kitini aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Merhaba

İletişim Adresleri

Şirketimizin Türkiye operasyonunu durdurması nedeniyle yeni sipariş işlemi olmayacak ve iletişim ofisleri 2. bir duyuruya kadar kargo işlemi hariç hizmet vermeyecektir. Yine de sipariş vermek isteyen müşterilerimiz ön sipariş formunu doldurarak bizlere ulaşabilecektir.

İletişim Formu

Görüş, öneri ya da şikayetiniz paylaşmak isterseniz, ``İletişim Formu``nu doldurarak bize ulaştırabilirsiniz. En kısa sürede değerlendirip size geri döneceğiz.

    Müşteri Hizmetlerini Ara