Sistemin İşleyişi

İkili Doğrulama Sistemi Nedir?

Diğer kurumlar tek bir örnek ile analiz yapar. Biz ise sizin ve ailenizden bir kişinin daha örneği ile daha doğru sonuç vermeye çalışıyoruz. Ayrıntılı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

Üyeliği Tamamla ve Sipariş Et

DNA test kitini sistem üzerinden sipariş et ve üyeliğini tamamla.

Testini Uygula ve Bize Kargola

Kargoyla gelen paketteki yönergeleri izle ve bize geri gönder.

İnceleme ve Analiz Süreci

Dna test kitlerinin analiz sürecinin bitmesini beklemeye başla.

Sonuç

Telefonuna gelecek uyarı ile sonuç sistemine gir ve hikayeni öğren…

Illumina Turkiye

Tahmin sayfanızda neler olacağını görmek isterseniz ” Etnik Köken Testi ” menüsünde bulunan ekran görüntüsü örneklerini inceleyebilirsiniz.

image
Genetik Köken Testi

Uygula ve Bize Geri Kargola

  • Örnek alabilmemiz için üzerinde adınız ve barkod numaranız bulunan size Özel Steril Jelli Swab paketini dikkatli bir şekilde açınız.
  • Swab ucunu yanak içlerine temas ettirerek 30 saniye boyunca örnek aldıktan sonra swab ucunu koruma jeline temas edecek şekilde tüpe koyunuz ve tüpün kapağını sıkıca kapatınız.
  • Kargonuzdan çıkacak Sterilasyon Zarfının içine sıvı örneği (tükürük) örneği aldığınız swab tüpünü koyarak ağzını kapatınız.
  • Daha sonra kargonuzda bulunan Korumalı zarfa içinde örnek tüpleriniz bulunan Sterilazyon Zarfını koyunuz. Zarf ağzına tek kullanımlık hijyen koruma etiketini yapıştırınız. Ayrıca sözleşmenizi de imzalayıp kargonuza ekleyiniz.

Kargonuzun içinde bulunan hazır adres etiketimiz bulunan kargo poşetine eksiksiz olarak tüm materyalleri koyduktan sonra kargo poşetinin ağzını kapatınız. Kargoyu teslim edeceğiniz zaman kargo içeriğine kargo görevlisi dahil kimsenin müdahale etmemesi rica olunur.

Phone Icon 0850 303 96 46

Image

Nasıl Örnek Veririm?

Demo Sonuç Ekranı

Sipariş ve Kargo İşlemleri Olabildiğince Basit

DNA Köken Testi için PCI – DSS sertifikalı sistemimiz sayesinde ödeme esnasında kredi kartı bilgilerin güvendedir. Ayrıca kapıda ödeme seçeneği ile tüm süreç senin istediğin gibi güven içinde sonuçlanır. Herhangi bir soru ya da problemin olursa 7/24 ulaşabileceğin bir destek hizmeti seninle olur. Ödeme Şekilleri: Kredi Kartı, Banka Havalesi ile ödeme yapabilirsiniz.

Sonuçlarıma Nasıl Ulaşırım?
1

Kullanıcı Adı ve Şifre

Sipariş verirken oluşturduğunuz kullanıcı adınız ve şifrenizle sonuç ekranına giriniz.
2

SMS

SMS ve e-posta ile gelecek olan size özel şifre ile sonuç ekranına bağlanınız.
3

Hikayeni Keşfet

Sonuç ekranındaki tüm veriler size özel düzenlenmiştir. Ayrıca haritalar üzerindeki verileri incelemeyi unutmayınız.

Nasıl Sipariş Veririm?

Sosyal Medya Paylaşım Videosu

Sertifikalarımız

Iso 13485 Seal 300x3001AesKisspng Iso Iec 27001 Information Security Management Iso 5b0e5a2fa48c39Kisspng Iso Iec 27001 Information Security Management Iso 5b0e5a2fa48c39.7159823431527667247674Sectigo 140

Sıkça Sorulan Sorular

1. DNA etnik köken test kitini nasıl sipariş veririm?

Sitemiz üzerinden kısa bir üyelik işlemi ve siparişi onayla seçeneği ile DNA Etnik Köken Test Kitine güvenli bir şekilde ulaşabilirsiniz.

2. Ödemeyi nasıl yaparım?

EFT/Havale seçenekleri ya da kredi kartınızla sistem üzerinden taksitli olarak ödeyebilirsiniz.

3. DNA Test Kitini nasıl kullanırım?

Size gelecek olan kargodaki yönergeleri izleyerek 5 dakika içinde yanak içinden alacağınız tükürük örneği ile testin ilk aşamasını tamamlayabilirsiniz. Daha çok bilgi için tıklayınız.

4. Tahmin sonuçlarımın açıklanması ne kadar sürer?

Genellikle 3 – 4 hafta arasında tahminleme sonuçları çıkar ve müşteri hizmetlerimiz sizi haberdar eder.

5. DNA etnik köken test kitini hediye alabilir miyim?

Evet. Site üzerinden kredi kartı seçeneği ile alışverişi tamamlayıp, hediye almak istediğiniz kişinin adresini girerek kargoyu ulaştırabilirsiniz.

6. Türkiye'den başka ülkeye hizmet veriyor musunuz?

Girişimimiz olan Geno5; Güney Kore, Rusya ve Birleşik Devletler’de faaliyet göstermektedir. Türkiye için sadece dnaharitam.com temsilciliğini kullanabilirsiniz.

7. Neden tükürük örneğine ihtiyaç duyuyorsunuz?

Analizimiz için yeterli miktarda DNA elde etmenin en iyi yolu bir tükürük örneğidir. Tükürük örnekleri, saç ve kan örneklerine kıyasla DNA örneği toplanması için uygun bir yöntem sunar.

8. DNA test kiti siparişimi nasıl takip edebilirim?

Mail ve telefonunuza göndereceğimiz takip kodu ile kargonuzun aşamalarını takip edebilirsiniz.

9. DNA örneğimi nasıl analiz edecek ve işleyeceksiniz?

DNA Haritam mikrodizi temelli otozomal DNA testi sistemini kullanır. Bu test, hem ana hem babaya ait tüm atalarınızdan DNA eşleşmelerinizi ve etnik analizinizi hesaplamamıza yardımcı olan ham verileri sağlar.

10. DNA nasıl genotipleniyor?

Tükürüğünüzdeki hücrelerden DNA çıkarılır. Laboratuvar daha sonra DNA’yı birçok kez kopyalar ve amplifikasyon adı verilen bir süreç ile genotiplenmek için yeterli olacak kadar miktarı çoğaltılır. Genotiplenmek için güçlendirilmiş DNA daha küçük parçalara ayrılır ve daha sonra DNA çipimize uygulanır. Yüzeyinde milyonlarca mikroskobik parça bulunan küçük bir cam slayt ile bu parçaları test ettiğimiz genetik varyantlardan herhangi biriyle eşleşen bir proba bağlanır. DNA’nızın ayrılmış parçaları eşleşme olan DNA problarına yapışır. Her probun üzerinde bulunan etiket ile DNA’nızın bu genetik varyantın hangi versiyonuna karşılık geldiğini tanımlanır.

11. Akrabalarımı bulabilir miyim?

DNA özellikleri sayesinde iki dnaharitam.com üyesinin soy ilişkisini tahmin edebiliyoruz.Her iki birey de aynı atadan aynı DNA’yı miras aldığında, iki kişinin bu ortak DNA’yı paylaştığını söylüyoruz. Örneğin, siz ve kız kardeşiniz aynı ebeveynden miras aldığınız DNA’yı paylaşıyorsunuz. DNA paylaşımı kalıplarını kullandığımız için kuzenler dahil olmak üzere tüm akraba türevlerinden tahminleme sağlayabiliyoruz. Bu sayede sistem üzerine kayıtlı kullanıcıların akrabalık özellikleri de taranmış olur. Kesin olarak ortak bir atası varsa iki kişi akrabadır. Pratikte değişişen noktalar olsa da teknik olarak basit bir şekilde anlatmaya özen gösteriyoruz.

12. Tahmin sonuçlarıma nasıl ulaşacağım?

Size sunulan bilgiler yalnızca web tabanlı araçlarımız ve özelliklerimiz bağlamında sunulmaktadır. DNA Haritam sadece çevrimiçi bir hizmettir. E-posta veya basılı bir rapor sunmuyoruz. Hizmete katılmak için, mesaj gönderip alabileceğiniz geçerli bir e-posta adresi ve gsm numarasına sahip olmanız gerekir. Ayrıca internete bağlanan bir bilgisayara veya mobil cihaza erişmeniz gerekmektedir. DNA Haritam web sitesi Chrome, Safari, Opera ve Firefox’un en son sürümlerini desteklemektedir.

13. Kişisel verilerim 3. şahıslarla paylaşılıyor mu? Verilerimi silebilir miyim?

Kişisel verilerin korunması kanunu gereğince hiçbir üyemizin kişisel bilgileri 3. şahıs ve ortak veri akışı olmayan kurumlarla paylaşılmamaktadır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız. Ayrıca bu linkteki veri sahibi formunu doldurarak verilerinizin silinmesini sağlayabilirsiniz.

Müşteri Hizmetlerini Ara