neandertal szeki
DNA, Haberler

Neandertaller ve Becerileri

Neandertallerin simgesel becerilerinin kapsamı hâlâ bir tartışma konusu; modern insanlar da ilk soyut ve figüratif mağara sanatının bazı örneklerini yarattıklarında Neandertallerle aynı dönemde yaşıyorlardı. Bu nedenle sınırlı sayıda sanat eseri bu insanlarla ilişkilendiriliyor. Bununla beraber, 2018 yılında Neandertaller lehine sonuçlanan bir incelemede, araştırmacılar, İspanya’daki mağaralarda bulunan 65 bin yıllık soyut çizimlerin Neandertaller tarafından yaratılmış olması gerektiğini açıkladılar.

DNA Genetik Köken Testi, DNA Soy Ağacı Testi, Dna Testi, nereden geldim, DNA Soy Kütüğü Testi, DNA dna testi ırk, myheritage dna, myfamily tree dna, Genetik Testi, Ata Testi, dna testi satın al, dna testi fiyat, dna testi ücret, dna etnik köken testi al, dna soy testi satın al, dna fiyat, nereden geldim test al, soy ağacı testi satın al, soy ağacı testi sipariş et, dna testi neredengeldim ücret, neredengeldim güvenli mi, Dna testi nasıl yapılır, etnik köken testi nasıl yapılır, dna testi sonucu nasıl öğrenilir, genetik testi nasıl?, Genetik Köken Testi, Soy Ağacı Testi, Dna Testi, nereden geldim, Alt Üst Soy Testi, Soy Ağacı Test Kiti, Etnik Köken Testi, neredengeldim, neredengeldim com, nereden geldim, soy ağacım net, soy ağacım, soyagacim, ırk testi, etnik köken testi

Birbirimize Çok Benziyor Olabiliriz

İncelenen kemiklere baktığımızda, Neandertallerin en azından karmaşık sesler çıkarabildiklerini biliyoruz. Neandertallerin bir lisanları olduğunu ispatlamak zor; zira arkalarında yazılı hiçbir şey bırakmadılar (Aynı zamanda, o dönem yaşayan ve anatomik açıdan modern olan insanlar da bırakmadı). Yine de kimi araştırmacılar, muhtemelen karmaşık iletişim yöntemlerine sahip olduklarını öne sürüyor.

DNA Haritam tarafından Türkiye’ye özel satışa çıkarılan Genetik Köken Testi’ni satın almak için tıklayınız.

Dahası, elimizdeki genetik bulgular bu insanların yaklaşık 40 bin yıl önceki kayboluşlarından önce, modern insanların Neandertallerle çiftleştiğini gösteriyor. Günümüzde, çoğumuz hâlâ yüzde 1 ilâ 2 oranında Neandertal DNA’sı taşıyor. Bu bulgular, Neandertal bireylerle karşılaşan modern insanların da onları insan olarak gördüğünü düşündürüyor.

 

Leave a Comment

Müşteri Hizmetlerini Ara