İndirim!

Y-Kromozom Karşılaştırma Testi (Kopya)

15,00  10,00 

Aynı soydan gelen erkek bireyler arasında bir bağ olup olmadığını belirlemek için Y kromozomu testi yaptırmanız en doğru seçimdir. İddia edilen erkek akrabalarının ortak bir baba soyunu paylaştıklarını doğrulamak için  Y kromozom testi (Y-STR testi) tavsiye edilir. 

Testi 5 dakikada sonuçlandırabilirsiniz.


❤ ÜCRETSİZ KARGO ❤
Türkiye’deki en uygun fiyatlar!

Test kitine sahip olan müşterilerimiz istediği zaman örnek verdiği test kitini bize iletebilir. Test kiti ücretinden hariç ödeyeceği Lab ücreti ile sonuçlara sahip olabilir. Güncel laboratuvar ücretleri için lütfen iletişime geçiniz.

Banka Kartlari
DNA Haritam kargolarınız
1 – 3 iş günü içerisinde kargoya verilmektedir. Yurtdışı siparişlerinde ise kargonun ulaşım süresi ülkelere göre değişiklik gösterebilir.

Kategoriler:

Merhaba, mobil bir cihazdan giriş yapıyorsunuz. Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için yüksek çözünürlüğe sahip bir aygıt (bilgisayar vb.) kullanınız.  Anlayışınız için teşekkür ederiz.

İddia edilen erkek akrabalarının ortak bir baba soyunu paylaştıklarını doğrulamak için  Y kromozom testi (Y-STR testi) tavsiye edilir. Bütün erkek çocuklar Y kromozomunu babalarından alırlar; Bu çocuklar sırayla babalarından miras kalan Y kromozomunu çocuklarına aktarırlar.  Y kromozomunun düşük mutasyon oranı ise  bu testi daha da güvenilir yapar.

Y kromozomu sadece erkeklerde bulunur. bayanların Y kromozomları yoktur. bu yüzden bu test erkek soyunun tespiti için en ideal testtir.

 Test edilen erkek kişi ile olası erkek akrabasının DNA hücreleri direk olarak karşılaştırılıp baba soyundan akraba olup olmadıkları belirlenir.

Y-Kromozom karşılaştırması, babalık testi için erkek kişinin “olası babası”nın test için uygun olmadığı ve diğer aile ilişkileri DNA testlerinin yapılamadığı durumlarda uygulanır.

Erkek çocukların babalarından aldıkları Y Kromozom’u çok az veya hiçbir değişikliğe uğramadan geçer. Bu yüzden erkeklerde bulunan Y Kromozomları aracılığı ile biyolojik akrabalık bağı olan diğer erkek aile üyelerinin profil karşılaştırması yapılır. Buna göre biyolojik bağı olan erkekler hemen hemen aynı Y-STR profillerine sahiptirler. Böylece akraba olmayanlarda Y-STR profilinin farklı olması gerekir.

Not: Y-Kromozom karşılaştırması sadece erkeklerin, baba tarafından akrabalığının olup olmadığını belirler. Ancak bu erkeklerin Baba/Oğul, Amca/Yeğen, Dede/Torun gibi akrabalık dereceleri konusunda detayları içermez.

Kişisel sorular ve bilgi için lütfen arayınız

0850 303 96 46

image

Üyeliği Tamamla ve Sipariş Et

Dna test kitini sistem üzerinden sipariş et ve üyeliğini tamamla.

image

Testini Uygula ve Bize Kargola

Kargoyla gelen paketteki yönergeleri izle ve bize geri gönder.

image

İnceleme ve Sonuç

Dna test sonuçlarını telefonuna gelecek uyarı takip et ve hikayeni öğren…

DNA TEST KİTİ İÇERİĞİ

Ödediğiniz ücrete karşılık olarak size ulaşacak kargoda; çok kolay bir şekilde örnek verebileceğiniz DNA Test Kiti mevcuttur.

  1. Tek Kullanımlık 2 Adet Özel Tükürük Swab 
  2. Test edilecek kişi sayısı arttıkça lab test maliyeti de artmaktadır.
  3. Güvenli Sterilizasyon Zarfı, Kullanım Broşürü, Size Özel Barkodlar,
  4. Hava Kabarcıklı Koruma Zarfı
  5. Fatura, Sözleşme bulunmaktadır.

Kargo içeriği hem anne hem de baba adayı için DNA Kiti içerir.

Sonuçlarınız sisteme iletildiği andan itibaren, müşteri hizmetlerimiz tarafından haberdar edilirsiniz.

DNA Örneği Almak Artık Çok Kolay!

Müşteri Hizmetlerini Ara
Whatsapp